T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Akpınar Müftülüğü

02.09.2016

Mehmet ŞİMŞEKOĞLU İlçe Müftüsü 10.09.1988-14.12.1990

1961 yılında Artvin’in Yusufeli İlçesinde doğdu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 29.05.1984 tarihinde Gümüşhane Müftü Yardımcısı olarak ilk memuriyet görevine başladı. Kısa dönem askerlik görevini ifa ettikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu 10 ay süreli yabancı dil kursunu bitirdi. 1988 yılında İlçemiz Müftüsü olarak atandı. 1990 yılında İlçemizden ayrıldı. 6 yıl Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde din görevlisi olarak görev yaptı. Yurtdışı dönüşü 3 yıl Rize İli Çayeli Müftüsü olarak görev yaptıktan sonra 28.04.2000 tarihinde Yalova İli Altınova İlçe Müftülüğüne atanan Mehmet ŞİMŞEKOĞLU, 19.10.2009 tarihinde bu görevinden ayrılarak 02.11.2009 tarihinde Düzce İli Gölyaka İlçe Müftülüğü görevine başlamış olup, halen devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Almanca ve Arapça bilmektedir.