T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Akpınar Müftülüğü

12.09.2016

Mevlüt ŞAHİN İlçe Müftüsü 28.08.2014 - 16.10.2017

1974 yılında Sivas ili Şarkışla ilçesinde doğdu. İlk Okulu kendi köyü olan Kayapınar Köyünde bitirdi. 1993 yılında Şarkışla İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Vekil İmam Hatip olarak göreve başladı. 1996`ya kadar çeşitli yerler de Vekil İmam Hatiplik yaptı.

1996 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okuluna kayıt yaptırdı. 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl Erciyes İlahiyat Fakültesini kazandı. 2002 yılında Erciyes İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Mastırını Erciyes Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsünde yaptı. 2006 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Kayseri  Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nden mezun oldu. Mardin iline bağlı Kızıltepe İlçesinde vaiz olarak göreve başladı. 13.05.2010 tarihinde Gümüşhane İli Şiran İlçesine Müftü olarak atandı. Ardından 2014 yılında İlçemiz Müftülüğüne tayin edildi ve 28.08.2014 tarihinde görevine başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Mevlüt ŞAHİN Arapça bilmektedir. Kayseri İli Sarıoğlan İlçe Müftülüğü görevine atanarak 16.10.2017 tarihinde İlçemizdeki görevinden ayrılmıştır.